Zlatõje Gorõ


Ansambel koosneb kahest grupist – vokaalsest ja instrumentaalsest. Vokaalgruppi kuulub kaheksa solisti, kes on koos käinud alates 1996.-st aastast. Instrumentaalgrupis on üksteist inimest. Ansambel loodi 1985. aastal kui vene rahvapillide orkester. Lapsed, kes toona u 10-aastastena kokku tulid, tegutsevad koos tänaseni. 1993. aastal sai ansambel rahvusvahelise konkursi “Alisa – 93” laureaadiks (Tuapse linnas Venemaal), pärast mida anti külaliskontserte mitmetes linnades, sh ka Moskvas ja Helsingis. Samuti on ansambel gastroleerinud ka paljudes Eesti linnades.

Ansambli repertuaari kuuluvad vene, ukraina, valgevene ja kasakate rahvalikud laulud ning instrumentaalsed omatöötlused rahvalauludest. 2004. aasta suvel esineti suure menuga Viljandi Pärimusmuusikafetivalil. 2006.aastal osaleti festivalil Pori Folk (Pori Soome), 2008. aastal sai ansambel vokaalansamblite konkursil Veskitamme Lauluratas I koha, 2009. aastal võeti osa rahvusvahelisest festivalist “Dnepri hääled Dubrovnas” Valgevenemaal, 2012. aastal “Lodjapuu suvi Dnepril” Ukrainas. 2001. ja 2006.   aastal andis kollektiiv välja 2 CD. Ansambli kuntsiline juht Igor Jermakov on lõpetanud Harkovi Konservatooriumi bajaani, orkestrijuhi ja pedagoogika erialal.

Ansambli liikmed on kõik ukraina või vene päritolu. Zlatõje Gorõ on ainus vene rahvamuusikaansambel Eestis, millel on nii vokaal-kui ka instrumentaalkoosseis. Kõik laulude töötlused ja interpretatsioonid on loodud ansambli kunstilise juhi Igor Jermakovi poolt.

Praegusel momendil kuulub ansambli kosseisu 23 inimest: vokaalgrupis 8 naist ja 4 meest ning instrumentaalgrupis 3 domrat-alt, balalaika, bajaan, 2 akordioni, basskitarr, klaver, trummid.
Kunstiline juht Igor Jermakov: mob+372 5647 7072, e-mail: igor@lindakivi.ee

 

Page optimized by WP Minify WordPress Plugin