1988. aastal valmis Tallinnas Lasnamäel kino LINDAKIVI. Kino külastatavus oli suhteliselt väike ning ilmselt maja ülalpidamiskulude tasumiseks tegutses samas majas mõnda aega ka kihlveokontor ja üks esimesi Mercedese autokeskusi. Kuna kino polnud populaarne, otsustati selle asemele luua Lasnamäele esimene kultuurikeskus.
Tallinna Linnavalitsuse määrusega 18. novembrist 1994. aastast moodustatigi kultuurikeskus Lindakivi. Põhikirjaga ette nähtud ülesanneteks olid elanikkonna kultuuriline teenindamine, klubi- ja seltsitegevuse arendamine, kultuuriürituste korraldamine, kontsertide, festivalide, konkursside, oksjonite ja näituste korraldamine, kino- ja videofilmide demonstreerimine ning muu kinoalane teenindamine, spordiürituste korraldamine, info- ja reklaamitööde teostamine ning toitlustus- ja olmeteenuste osutamine. Kultuurikeskus oli munitsipaalasutus, mis allus Lasnamäe Linnaosa Valitsusele.
Esimeses Lasnamäe kultuurikeskuses hakkasid tegutsema nii eesti- kui venekeelne draamastuudio, tantsurühm, segakoor, maleklubi, naisteklubi, pereklubi, arvutiklass ja pühapäevakool.
1995. aastal algasid algselt kinoks ehitatud majas ümberehitustööd. Muudeti väikese saali sisekujundust ja ehitati välja esinejate riietusruumid. 1996. aastast alustati suure saali ümberehitust, mis lõppes küll alles 1997. aasta sügisel – ehitati lava, millel said esineda teatritrupid ja ansamblid, samuti pandi üles uus valgus- ja helitehnika.
2003. aastal tegutses kultuurikeskuses erinevatele vanuserühmadele mitukümmend kollektiivi nii eesti kui vene keeles. Publikule toimus kuus keskmiselt 25 üritust. Ajakirjanduses hakati üha rohkem rääkima kultuurikeskuses tegutsevatest tublidest kollektiividest ning siin toimunud üritustest (tsirkusefestival, rahvusvaheline laste estraadilaulu konkurss, breigifestival jm). Kultuurikeskuse kollektiivid saavutasid mitmeid auhinnalisi kohti rahvusvahelistel festivalidel: Tsirkusestuudio sai Rootsis toimunud tsirkusefestivalil Circus Youth of Today teise koha; ansambel IRIS tõi Grand Prix nii Moskvas toimunud festivalilt Hommikutäht kui ka Armeenias aset leidnud laulukonkursilt Do-Re-Mi.
Alates 2000. a augustist kuni 2006. aasta lõpuni töötas kultuurikeskus Tallinna Kultuuriväärtuste Ameti alluvuses. Suhted Lasnamäe LOV-ga olid tänuväärselt töised. Arvestades arenguvajadusi anti Tallinna Volikogu otsusega (nr 259, 10. augustist 2000. a) kultuurikeskuse kasutusse vabaks jäänud lasteaia hoonekompleks aadressil Kalevipoja tn 10. Pärast selle mõningast remonti on Lindakivi Kultuurikeskuses olnud võimalik oluliselt tegevust laiendada. Seda eriti laste ja noorte vajadusi silmas pidades.
Sügisel 2006. a lõppes peahoone renoveerimise II etapp, mille jooksul renoveeriti ürituste toimumiseks vajalikud üldkasutatavad ruumid (esimese korruse fuajee, garderoob, tualettruumid) ja lõpetati keldrikorrusele projekteeritud harjutusruumide üldehitustööd. Samuti ehitati juurde teine korrus, kus asuvad näitusesaal ning kollektiividele mõeldud tööruumid. Teise etapi ehitus võimaldas rajada kaasaegsed elektri-, vee-, kütte- ja ventilatsioonisüsteemid, mis olid vältimatult vajalikud hoone rekonstrueerimise lõpuleviimiseks. 2007. aasta oktoobris jõudis lõpule renoveerimise kolmas etapp, mille käigus tehti korda fassaad ja välistrepid, rekonstrueeriti suur saal (põrandakate, seinad, toolid, lava) ning ehitati juurde rekvisiitide ruum. 2008. aastal lõpetati kultuurikeskuse renoveerimine.
Alates 1. jaanuarist 2007 on kultuurikeskus Lindakivi taas Lasnamäe linnaosa alluvuses. Kui töölt lahkus kultuurikeskuse kauaaegne direktor Rein Tamme, tuli tema asemele mõneks ajaks Igor Sedašev. 2010.aasta märtsikuus nimetati kultuurikeskuse direktrissiks juristi kõrgharidusega ja rahvusvaheliselt tuntud poprock ansambli Vanilla Ninja liige Katrin Siska.
Paljude maailma riikide lavalaudadel esinenud Katrin Siska on kultuurikeskuse programmi rikastanud tuntud Eesti ja välismaa artistidega ning koostöös Lindakivi meeskonnaga suurejooneliste laadafestivalidega, kuhu sõitsid kokku kauplejad üle terve Eesti ning isegi naaberriikidest Lätist-Leedust. Laat ja mitmed põnevad konkursid ja kontsertfestivalid rõõmustavad toredate tantsude ning muusikaga nii eesti- kui venekeelset elanikkonda, nii lapsi kui täiskasvanuid.
Toimunud on mitmeid muudatusi: nüüd on keskusel soliidne kakskeelne koduleht, uus logo ning Kalevipoja 10 huviringide maja sai uue keskkonnasäästliku ja ilusa kuue CO2 europrojekti raames. Kultuurikeskuse ruume on viimasel ajal hakatud üha rohkem kasutama suurejoonelisteks konverentsideks ja firma sünnipäevagaladeks, ülikoolide lõpuaktusteks ning isegi uhketeks pulmapidudeks. Keskuses tegutsev kohvik pakub sooja lõunasööki ja suveperioodil saab einestada terrassil.
Igal aastal korraldatakse Lasnamäe päevi, tähistatakse riigipühasid ja tähtpäevi meeldejäävate kontsertidega, teatrietenduste, teemafestivalidega või muu põneva meelelahutusprogrammiga tervele perele. Aset leiab ka mitmeid vähemusrahvuslaste kultuuriüritusi. Pea iga kuu on keskuses mõni tore tasuta üritus ja kultuurikeskuse kollektiivid esinevad traditsiooniliselt jõulu – ja kevadkontserditel. Kord kuus toimub tantsuõhtu vanematele inimestele. Vene Noorsooteater annab kogupere-etendusi ja keskuse galeriis toimuvad mitmekülgsed andekate kunstnike näitused. Huviringide majas tegutsevad kollektiivid ja hobiklubid pakuvad aga tegusat ajaviidet igas eas ja rahvuses inimestele, sisustamaks nende vaba aega meeldivalt ja meeldejäävalt.
Meeldivaid kultuurielamusi!
KK Lindakivi