Ansambel Zlatõje Gorõ

Ansambel Zlatõje Gorõ koosneb kahest grupist – vokaalsest ja instrumentaalsest. Vokaalgruppi kuulub kaheksa solisti, kes on koos käinud alates 1996. aastast.   Ansambel loodi 1985. aastal kui vene rahvapillide orkester. 1993. aastal sai ansambel rahvusvahelise konkursi “Alisa – 93” laureaadiks (Tuapse linnas Venemaal), pärast mida anti külaliskontserte mitmetes linnades, sh ka Moskvas ja Helsingis. Samuti on ansambel gastroleerinud ka paljudes Eesti linnades.

Ansambli repertuaari kuuluvad vene, ukraina, valgevene ja kasakate rahvalikud laulud ning instrumentaalsed omatöötlused rahvalauludest.  2004 ja 2005. aasta suvel esineti suure menuga Viljandi Pärimusmuusikafetivalil.  2006. osavõtsid festivalil Pori Folk (Pori, Suome) ,  2008. aastal — I koht vokaalansamblite konkursis  Veskitamme Laularattas,  2009. osavõtsid  rahvusvahelises festivalis «Днепровские голоса в Дубровно» Valgevenes,  2012. aastal- «Калиновое лето на Днепре» Ukrainas , 2013 aastal rahvusvahelises festivalis  Smolenskis (Venemaa), 2016 – Burgas     ( Bulgaria), 2017-«Jaani Päevad» Sankt-Peterburg . 2001. ja 2006 . aastal  ansambel  salvestas kaks CD-plaadi Ansambli kuntsiline juht Igor Jermakov on lõpetanud Harkovi Konservatooriumi bajaani, orkestrijuhi ja pedagoogika erialal.

Ansambli liikmed on kõik ukraina või vene päritolu. Zlatõje Gorõ on ainus vene rahvamuusikaansambel Eestis, millel on nii vokaal- kui ka instrumentaalkosseis. Kõik laulude töötlused ja interpretatsioonid on loodud ansambli kunstilise juhi Igor Jermakovi poolt.

Praegusel momendil kuulub ansambli koosseisu 19 inimest: vokaalgrupis 7 naist  ning instrumentaalgrupis 3 domrat, domra-alt, balalaika, bajaan, 2 akordioni, basskitarr, klaver, balalaika-kontrabass, trummid.